NavigaceVLTAVA PRO ANDROID
ZDARMA NA GOOGLE PLAYDatum: 18.4.2017 | Zhlédnuto: 1911x

Sjízdnost jezů

Na schúzi sdružení půjčoven lodí a kempů na vltavě bylo domluveno, kdy se na jezy budou instalovat vodácké šupny pro splouvání lodí a lepší označení nebezpečných jezů. Do 22.4.2017 budou všechny šupny instalovány a jezy sjízdné, kromě jezu ve Zlaté Koruně, který bude otevřen pouze 22.4.2017 a poté uzavřen až do 1.5.2017.


Bylo ujednáno, že všechny jezy budou sjízdné nejdéle do dne odemykání Vltavy (22.4.2017), týka se to jezu v Herbertově a jezu ve Spolí, kde do této doby byly jen prkna. Jez ve Zlaté Koruně, bude spuštěn pouze na den odemykání Vltavy a pak otevřen nastálo až od 1.5.2017.

Sdružení také opraví poničené a poškozené informační tabule nacházející se u jezů a důležitých bodů na řece. Navíc se přidají tabule upozorňující na nebezpečné jezy, týka se to jezu v Rožmberku a jezu Mrázkův Mlýn v Českém Krumlově. Na těchto místech dochází za zvýšeného průtoku řeky k vážným úrazům. Nové tabule budou informovat vodáky a předcházet lehkovážnému a nesprávnému jednání, které má za následky tyto nepříjemné nehody.